خدمات ساوا را می توانید از این قسمت انتخاب کنید. بخاطر داشته باشید که با انتخاب هر کدام از گزینه های بالا، ما تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات شما انجام خواهیم داد.

بانک قوانین

دیکشنری حقوقی

ترمینولوژی حقوقی

شرایط استفاده از خدمات

قوانین و مقررات

شرایط مندرج در صفحه «قوانین و مقررات» با هدف تفهیم و تعیین جزئیات استفاده از خدمات اپلیکیشن ساوا تنظیم شده و تایید این صفحه و استفاده از این اپلیکیشن به معنای موافقت شما با تمامی‌ موارد مندرج در این متن است. در ضمن ساوا می‌تواند در هر زمان نسبت به ایجاد تغییرات در این مقررات اقدام نماید و حضور و استفاده کاربر به معنای پذیرش مندرجات این بخش است.

1. تعاریف اصطلاحات کاربردی در قوانین و مقررات ساوا به شرح ذیل است:

1.1. کاربر خدمت‌گیرنده: فردی که در اپلیکیشن ساوا اعلام نیاز به خدمات کرده‌ و از سرویس‌های این بستر بهره‌مند می‌گردد.

1.2. کاربر متخصص: فردی که در اپلیکیشن ساوا برای ارائه خدمات تخصصی اعلام آمادگی کرده‌ و به عنوان خدمت‌دهنده در این بستر ارائه فعالیت می‌کند. به این فرد با توجه به نوع سرویس انتخابی توسط کاربر خدمت‌ گیرنده، عناوینی از قبیل مشاور، کارشناس، داور و وکیل اطلاق می‌گردد.

1.3. شرکت: ارائه‌دهنده خدمت در بستر اپلیکیشن با برند ساوا.

1.4. حساب کاربری: حسابی است که افراد برای استفاده از خدمات ساوا در نرم‌افزار و سایت ایجاد کرده‌اند.

1.5. اعتبار کیف پول : مبلغی است که کاربران در حساب کاربری خود به منظور استفاده از امکانات و خدمات ساوا دارند.

2. کاربران با عضویت در ساوا، قصد و اراده خود را برای هر گونه اقدام و انعقاد عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانه رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌نمایند.

3. ساوا یک خدمت نرم‌افزاری است که کاربر خدمت‌گیرنده و کاربر متخصص (وکیل یا کارشناس) را به یکدیگر معرفی و رابطه‌ای را به منظور توافق بر انجام خدمات (وکالت؛ مشاوره؛ داوری و کارشناسی) فراهم می‌نماید. این سرویس با هدف ایجاد اشتغال برای متخصصان و کمک به ایجاد بستر مناسب برای کاربر خدمت‌گیرنده جهت دسترسی ارزان و آسان به خدمات در چارچوب مشخص راه‌اندازی شده است.

4. کاربر پذیرفته است که از سرویس و خدمات ساوا در راستای اهداف غیرقانونی یا غیرمجاز و نیز با انگیزه ورود ضرر و زیان مادی یا معنوی به اشخاص حقیقی یا حقوقی و همچنین در فعالیت‌های غیرقانونی یا مخالف عرف جامعه استفاده نکند.

5. از آنجا که استفاده از خدمات ساوا منتهی به پرداخت‌های مالی در قبال اخذ خدمات بوده یا منجر به طرح یا دفاع در دعاوی مالی کاربر است، کاربرانی می‌توانند از آن استفاده کنند که حداقل 18 سال تمام داشته و واجد اهلیت قانونی باشند.

6. کاربر خدمت‌گیرنده متعهد است در استفاده از خدمات ساوا و در برخورد با کاربر متخصص، از هر گونه رفتار و فعالیت و پیشنهادات غیرقانونی، نامتعارف و خلاف شأن خود و طرف مقابل که منجر به ورود زیان به طرف مقابل یا ساوا شود، خودداری نماید.

7. کاربر باید اطلاعات خود را هنگام ثبت‌نام به طور صحیح وارد نماید. در صورت ورود اطلاعات ناقص، نادرست یا مبهم، مسئولیت عواقب بعدی این عدم شفافیت بر عهده وی خواهد بود. کاربر باید هر گونه تغییر در مشخصات فردی خود را در اسرع وقت اصلاح نماید.

8. اطلاعاتی که کاربر در پروفایل خود ثبت می‌کند اطلاعات رسمی‌ و مورد تائید وی است و همه مکاتبات و پاسخ‌های ساوا از طریق آنها انجام می‌شود.

9. ساوا در برابر تبعات و خسارات وارد شده به کاربری که اطلاعات شخصی یا اطلاعات تماس یا اطلاعات حقوقی و بانکی خود را به طور صحیح وارد ننماید یا تغییر آنها را از طریق ویرایش اطلاعات در ساوا اعمال نکند، مسئولیتی ندارد.

10. مسئولیت حفظ و نگهداری از اطلاعات شخصی، امنیت و محرمانه بودن حساب کاربری برعهده شخص کاربر است و تبعات و عواقب سهل‌انگاری در حفظ و نگهداری از این اطلاعات و سوء‌استفاده سودجویان برعهده وی خواهد بود. لذا کاربر موظف است در صورت مفقودی یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، موضوع را در اسرع وقت به اطلاع «پشتیبانی ساوا» برساند و درخواست تعلیق ارائه خدمات دهد و تا زمانی که این اطلاع‌رسانی را انجام ندهد مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری وی انجام می‌شود برعهده کاربر است.

11. ساوا به اطلاعات خصوصی کاربری که از خدمات آن استفاده می‌نماید احترام گذاشته و متعهد است در حد توان از حریم شخصی او محافظت نماید. دسترسی به داده‌های وی محدود به اعضای تیم ساوا به منظور ارائه خدمات پشتیبانی و نیز کاربر متخصصی است که کاربر خدمت‌گیرنده ارائه خدمات توسط او را قبول نموده است. بر این اساس، ساوا حق جمع‌بندی داده‌های کاربران در یک گزارش واحد و انتشار آن را برای خود قائل است اما این گزارشات منجر به شناسایی کاربر خدمت‌گیرنده نخواهد شد.

12. ساوا اطلاعات کاربر را مگر «با مجوز قانونی» با هیچ مجموعه دیگری به اشتراک نمی‌گذارد.

13. ساوا ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل یا push notification به عنوان راه ارتباطی با کاربر استفاده نماید. کاربر می‌تواند درخواست لغو یا قطع داشته باشد اما با انصراف از این خدمات ممکن است در استفاده از سرویس‌های ساوا با مشکل مواجه شود یا از اطلاعات لازم به موقع آگاهی نیابد که تبعات و عواقب آن برعهده کاربر است.

14. کاربر خدمت‌گیرنده برای انتقال هر گونه پیام یا ارسال فایل به کاربر متخصص باید صرفاً از اپلیکیشن ساوا استفاده نماید. استفاده از سایر راه‌های ارتباطی، به دلیل عدم دسترسی ساوا قابل استناد نبوده و تبعات این تخلف و نیز ضرر و زیان حاصل از آن برعهده نقض‌کننده است.

15. روش ارتباطی کاربر خدمت‌گیرنده با کاربر متخصص از طریق شماره‌هایی است که طرفین در اختیار ساوا قرار داده‌اند. هر گونه سوءاستفاده احتمالی قابلیت پیگرد دارد.

16. کاربر حق ندارد به دیگر اشخاص حقیقی یا حقوقی اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب کاربری خویش را به اشخاص دیگر منتقل نماید. کاربر ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده‌ها و پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری خویش را منتسب به خود می‌داند و بر همین اساس، هر گونه ادعایی از سوی وی در خصوص انکار، تردید و جعل داده‌ها و پیام‌ها، مردود و غیرقابل استماع است.

17. کاربر خدمت‌گیرنده در زمان بهره‌مندی از خدمات اپلیکیشن ساوا احراز هویت می‌شود و چنانچه اطلاعات صحیح خود را ثبت نکرده باشد، ساوا می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود و از ارائه خدمات به او خودداری نماید.

18. کاربر خدمت‌گیرنده متعهد است فقط در صورت قصد واقعی، درخواست خدمات را ثبت نماید. بنابراین چنانچه پس از ارسال درخواست و پذیرش آن توسط متخصص، در محل ملاقات حضور نداشته باشد متعهد به پرداخت حداقل یک ساعت حق‌المشاوره است و نیز ساوا مجاز می‌باشد برای کسر و برداشت مبلغ مذکور از محل اعتبار وی اقدام نماید. همچنین در صورت تکرار این موضوع، حساب کاربری وی مسدود می‌شود و کاربر قادر به دریافت خدمات از ساوا نخواهد بود.

19. کاربر خدمت‌گیرنده که نسبت به درخواست وکالت اقدام نموده و پس از ملاقات با وکیل انتخابی خود از دادن وکالت به هر دلیل منصرف می‌شود، متعهد است با توجه به زمان اختصاص‌یافته، برای پرداخت حق‌المشاوره مطابق تعرفه اعلام‌شده در سامانه اقدام نماید.

20. قیمت‌های اعلام شده در اپلیکیشن در هر مورد از خدمات، طبق نظر کاربر متخصص و مطابق تعرفه قانونی است و کاربر می‌پذیرد که اعتراضی به هزینه‌ها و مبالغ تعیین‌شده برای ارائه خدمات ندارد و در صورت عدم رضایت از حق‌الزحمه‌های اعلامی ‌مختار به عدم ثبت درخواست می‌باشد، اما در صورت تائید نهایی درخواست خود در سامانه باید حق‌الزحمه مقرر شده را پرداخت نماید. همچنین هر گونه هزینه‌های قانونی از قبیل: هزینه‌های دادرسی در مراحل بدوی، تجدیدنظر، واخواهی، فرجام‌خواهی، هزینه دفاتر خدمات قضایی، هزینه کارشناسی، هزینه تهیه وسایل اجرای قرار و سایر هزینه‌های قانونی به صورت جداگانه برعهده کاربر خدمت‌گیرنده است.

21. مبالغ اعلام شده توسط متخصصین ساوا صرفاً به عنوان حق الزحمه ارائه خدمات برای طرح یا پیگری دعوا تا مرحله صدور رای قطعی بوده و شامل پیگیری در مرحله اجرا نمی‌باشد.

22. کاربر متخصص و کاربر خدمت‌گیرنده می‌توانند بر اساس اصل آزادی اراده‌ها بر مبلغی بیش از مبلغ مندرج در سامانه به منظور ارائه خدمات توافق نمایند که در این صورت هر دو طرف ملزم به ارائه توافقات حاصله و اطلاع‌رسانی آن به ساوا هستند.

23. کاربر خدمت‌گیرنده باید همه پرداختی‌ها را از طریق کارت‌های بانکی عضو شتاب و در درگاه اینترنتی ساوا انجام دهد و هزینه خدمات غیرقابل استرداد است. ساوا به محض اخذ مستندات مبنی بر شروع ارائه خدمات از سوی کاربر متخصص (وکیل، کارشناس، داور) مبالغ توافق شده را به حساب وی واریز می‌نماید. رابطه کاربر خدمت‌گیرنده و کاربر متخصص مطابق قوانین جاری و قوانین وکالت و کارشناسی بوده و هرکدام از طرفین همان مسئولیت و تعهدات را برعهده خواهند داشت. بنابراین ساوا مسئولیتی در رابطه فی‌مابین آنها نداشته و در صورت ارتکاب هر گونه تخلف و اعمال غیر قانونی، شخص متضرر از طریق مراجع مربوطه اقدام می‌نماید.

24. کاربر موافقت نموده است که تحت هر شرایطی، حداکثر مسئولیت ساوا در برابر خسارات احتمالی، بیش از مبلغ پرداختی وی نباشد. این مسئولیت فقط در مواردی است که کاربر از طریق ساوا درخواست خدمات کرده باشد و همچنین مقررات و شرایط مندرج در سامانه را رعایت نماید. لذا اگر کاربر خدمت‌گیرنده و کاربر متخصص خارج از اپلیکیشن ساوا با یکدیگر بر انجام خدمات توافق نمایند هیچگونه مسئولیتی متوجه ساوا نخواهد بود.

25. کاربر خدمت‌گیرنده چنانچه در زمان اخذ خدمات به نقض تعهدات قراردادی از سوی کاربر متخصص اطلاع پیدا کند (مانند عدم مغایرت اطلاعات ارائه‌شده در اپلیکیشن با مدارک هویتی وی و سایر موارد مندرج در این سند)، متعهد به اعلام گزارش به مرکز پشتیبانی ساوا است.

26. اگر ساوا در شرایطی به هر دلیل به این نتیجه برسد که حضور یک کاربر می‌تواند برای سایر کاربران مطلوب نباشد، به صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات ساوا را دارد. در این صورت کاربر حق هرگونه ادعا یا اعتراضی ندارد. همچنین هر اقدامی ‌از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار یا دارایی‌های ساوا شود تخلف از شرایط قراردادی تلقی می‌شود و کاربر ملزم به جبران آن است.

27. با استفاده از خدمات ساوا، کاربر خدمت‌گیرنده نباید کاربر متخصص ساوا را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالا و خدمات شخصی خود قرار دهد.

28. هر گونه سوء‌استفاده از نام و نشان ساوا، سایت اینترنتی ساوا، مکاتبه از طرف ساوا یا استفاده از نام‌های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید ممنوع بوده و از طریق مراجع قانونی قابل پیگرد است.

29. ارائه خدمات توسط ساوا «تعهد به وسیله» است و ضمانتی مبنی بر اینکه خدمات ارائه‌شده احتیاجات کاربر خدمت‌گیرنده را برآورده نماید، سرویس‌ها قطع نشود و بدون خطا و عیب باشد و نیز درباره صحت، دقت، میزان تجربه و تخصص ارائه‌کننده خدمات (کاربر متخصص) و نتایج استفاده از آن ارائه نمی‌دهد.

30. در صورت احراز هرگونه سوء نیت، عدم شفافیت و خویش نظارتی یا نقض هر یک از شروط این سند توسط کاربر، وی اقرار می‌نماید که ساوا می‌تواند فورا و بدون اطلاع قبلی، حساب کاربری نقض‌کننده را مسدود و به قطع همکاری با وی اقدام کند. همچنین در صورت ورود ضرر و زیان مادی یا معنوی به اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی، ساوا می‌تواند آن را پیگیری نماید و کاربر برای قطع خدمات و همکاری، متعاقب نقض مفاد این قرارداد، ادعایی در برابر ساوا ندارد.

31. ورود کاربر به اپلیکیشن ساوا به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌ها و خدمات ساوا است. بنابراین قبول درخواست خدمات در هر زمان به معنای پذیرفتن کامل شرایط و قوانین ساوا از سوی کاربر است. ساوا خدمات خود را طبق شرایط و مقررات این قرارداد به کاربر ارائه می‌نماید و چنانچه کاربر مخالفتی با آن دارد می‌تواند از امکانات و خدمات ساوا استفاده نکند اما با طی کردن مراحل ثبت‌نام، وی موافقت خود را با مفاد این توافقنامه و قرارداد اعلام می‌دارد. همچنین در صورتی که در این سند تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین نسخه منتشر و به‌روزرسانی می‌شود و کاربر توافق می‌کند که استفاده وی از ساوا به معنای پذیرش هرگونه تغییر است.

موارد فنی

32. کاربر حق ندارد هرگونه تلاشی به منظور استخراج سورس کد نرم‌افزارهای ساوا شامل دیکامپایل (Decompile)، مهندسی معکوس (Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد.

33. کاربر مجاز نیست با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخه دیگری از سرویس ساوا را روی سرورهای دیگر ارائه نماید. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار ساوا یا در روش ارائه سرویس ساوا تغییر یا اخلالی ایجاد کند.

34. کاربر حق ندارد برنامه یا اسکریپتی با هدف ایندکس‌گذاری، مطالعه یا هرگونه فعالیت داده‌کاوی روی سرویس اجرا کند.

35. کاربر حق ندارد فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیرمتداول به هر یک از بخش‌های خدمات ساوا یا سرویس‌های مرتبط با ساوا انجام دهد.

36. کاربر توافق می‌کند به منظور مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به ساوا، از طریق سیستم رایانه‌ای ساوا بعمل آید و کاربر ضمن پذیرش این موضوع و با اطلاع از شرط و روند اجرایی آن، موافقت خود را برای اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.

37. کاربر می‌پذیرد که تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌ها به منزله امضای الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هرگونه ادعای دیگری درباره امضا و قبولی مذکور، مردود و غیرقابل استماع است.

38. مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران مشتری و متخصص که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی‌ ایران از جمله قانون مجازات اسلامی‌ (ارتکاب جرم در هنگام انجام خدمت) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و ساوا مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت. بر این اساس، ساوا می‌تواند ضمن غیرفعال کردن حساب کاربری متخلف، اقدامات قانونی را علیه وی از طریق مراجع صالح بعمل آورده و برای احقاق حقوق قانونی ساوا اقدام نماید.

در راستای حفظ حریم خصوصی کاربران، سامانه ساوا اطلاعات اشخاص حقیقی و حقوقی استفاده کننده از اپلیکیشن ساوا را در اختیار هیچ شخص یا سازمان ثالثی قرار نمی دهد. همه اطلاعات اخذ شده از کاربران صرفا جهت بالا بردن کیفیت خدمات سامانه مورد استفاده قرار می گیرد:

1. شماره تلفن همراه: ارسال پیامک کد تاییدیه، تماس با وکیل (درخواست داده شده توسط کاربر) و هماهنگی جهت ارائه خدمات درخواستی کاربر (طبق زمان مشخص شده توسط کاربر)

2. شماره ملی: احراز هویت کاربران فضای مجازی و جهت تسهیل در پیگیری پرونده ها از مراجع ذی صلاح

3. نام و نام خانوادگی: جهت ارتباط موثر تیم پشتیبانی و کنترل کیفیت ساوا