خدمات ساوا را می توانید از این قسمت انتخاب کنید. بخاطر داشته باشید که با انتخاب هر کدام از گزینه های بالا، ما تمام تلاشمان را برای رفع مشکلات شما انجام خواهیم داد.

بانک قوانین

دیکشنری حقوقی

ترمینولوژی حقوقی

مشاوره خانواده و طلاق - مشاوره طلاق

دعاوی خانوادگی می تواند موضوعات مختلفی داشته باشد كه یکی از آن ها دعاوی طلاق و مهریه می باشد. متاسفانه امروزه پرونده های متعددی در دادگاه در رابطه با درخواست مهریه و طلاق وجود دارد كه باید توسط یک مشاور و یک وکیل حرفه ای و با تجربه پیگیری شوند...

image

مسئله طلاق از جمله مسائلی است كه امکان دارد برای هر فردی اتفاق افتد. افراد اگر با این شرایط روبرو شوند معمولا به دنبال شخصی می باشند كه مشاوره طلاق را با وی انجام دهند. مشاوره در امر طلاق امری حیاتی است، چون بسیاری از مسائل در فرآیند طلاق رخ می دهد كه نیازمند حضور و مشاوره وکیل مجرب است كه در این باره تجربه کافی داشته باشد. مشاوره طلاق از مهم ترین مراحل می باشد. برای مشاوره طلاق به ساوا اپ مراجعه فرمایید.

دعاوی خانوادگی می تواند موضوعات مختلفی داشته باشد كه یکی از آن ها دعاوی طلاق و مهریه می باشد. متاسفانه امروزه پرونده های متعددی در دادگاه در رابطه با درخواست مهریه و طلاق وجود دارد كه باید توسط یک مشاور و یک وکیل حرفه ای و با تجربه پیگیری شوند. در واقع زوجین برای آنكه بتوانند سریع تر به حق و حقوق خود برسند باید از مشاور حقوقی مهریه پیش از هر اقدامی کمک بگیرند.

همه چیز درباره مشاوره خانواده و طلاق - مشاوره طلاق

انواع روش های طلاق

طلاق توافقی : ساده ترین شکل طلاق است و زمانی رخ می دهد كه زن و مرد هر دو درباره جدایی نظر موافق داشته اند و ادامه زندگی برای هیچ یک از آن ها قابل انجام نباشد. این نوع طلاق برگرفته از اختیار مرد برای طلاق است كه معمولا نسبت به دیگر انواع روش ها مشکلات کمتری را در پی دارد.

در تمام موارد ذکر شده بهتر از پیش از انجام از مشاوره طلاق بهره بگیرید.

شرایط طلاق توافقی

امروزه بسیاری از زوج ها در خصوص طلاق به یک توافق و نظر یکسان می رسند و به همین علت فرآیند طلاق بسیار آسان تر شده. در طلاق توافقی زن و مرد هر دو با یکدیگر به این نتیجه می رسند كه ادامه زندگی امکان دارد و صلاح در جدایی است و بر سر مسائلی مثل مهریه و نفقه و اجرت المثل و حضانت فرزند پس از طلاق به نتیجه می رسند. این نوع طلاق چالش های دیگر انواع طلاق را ندارد. وکیل طلاق توافقی در تهران

طلاق از سوی مرد

یکی از حقوقی كه در امر ازدواج و در قوانین به مرد داده شده، اما این به آن معنا نیست كه مرد هر زمان كه خواست می تواند به اختیار خود اقدام به طلاق کند. مرد باید حق و حقوق زن را كه شامل مهریه، نفقه، اجرت المثل، شرط تنصیف دارایی را به زن پرداخت کند. از طرفی اگر دلیل طلاق هر موضوعی به جز رفتار بد زن باشد، مرد موظف است تا نیمی از اموال را پس از عقد نکاح به دست آورده را به زن پرداخت کند.در خصوص گرفتن طلاق از سوی مرد و قوانین و آن می توایند از مشاوره طلاق بهره بگیرید.

طلاق از سوی زن

با این که اختیار طلاق در قانون به صورت کلی به مرد واگذار شده اما این به این معنا نیست كه زن توانایی مطرح کردن طلاق را ندارد. زن هم در شرایط خاصی می تواند اقدام به طلاق کند كه در ادامه بعضی از آن ها را ذکر می کنیم:

داشتن یکی از 12 شروط ضمن عقد حق طلاق را به زن می دهد و زن می تواند در این مورد اقدام کند. كه این شرایط به شرح زیر می باشند:

 1. بد رفتاری زوج به حدی كه ادامه زندگی را برای زوجه ممکن نسازد.
 2. ابتلا مرد به بیماری اعتیاد به شکلی كه آسیب های روحی، روانی و فیزیکی به زن یا فرزندان وارد کند و یا باعث بروز مسائلی مثل بیکاری، فروش اثاثیه منزل و … شود.
 3. دیوانه بودن مرد در شرایطی كه امکان فسخ وجود ندارد كه باید دیوانگی ثابت شود.
 4. مشغول بودن مرد به شغلی كه به حیثیت و آبروی زن و حتی خانواده اش ضربه می زند و مشکل زاست.
 5. محکومیت شوهر به 5 سال مجازات حبس كه می تواند همراه با جزای نقدی هم باشد یا نباشد كه در هر صورت زن این حق را دارد تا طلاق بگیرد.
 6. اگر شوهر از دادن خرجی به زن و انجام سایر حقوقی كه بر مرد واجب است به مدت 6 ماه خودداری کند.
 7. آخرین مورد به ازدواج مجدد زوج بدون اجازه از همسر اول بازمی شود كه در صورت وقوع آن دادگاه حق طلاق را به زوجه می دهد.
 8. اگر زوج زندگی خانوادگی را بدون عذر موجهی ترک کند و یا به مدت 6 ماه متوالی بدون عذر موجه غیبت داشته باشد، زن می تواند از شوهر خود طلاق گیرد.
 9. ارتکاب زوج به جرم كه محکومیت قطعی وی را به دنبال دارد و اجرای هر مجازات اعم از حد و تعزیر كه به حیثیت و شئون خانوادگی زن باشد لطمه وارد کند كه تحلیل شرایط آن به عهده دادگاه با توجه به شرایط و موقعیت زن و عرف جامعه می باشد.
 10. اگر مرد پس از گذشت 5 سال از زندگی مشترک به علت عقیم بودن یا ناتوانی جسمی نتواند بچه دار شود زن می تواند از وی طلاق گیرد.
 11. مفقود الاثر شدن زوج و پیدا نشدن وی پس از شش ماه حق طلاق را به زن واگذار می کند
 12. بیماری خطرناک و غیر قابل درمان مرد به حدی كه زندگی زن را به خطر اندازد.

در تمام موارد ذکر شده می توان با مراجعه به مشاوره طلاق تصمیم مناسب دریافت شود.

اگر زن به شکل شرط ضمن عقد ازدواج یا عقد لازم دیگر وکالت بلاعزل برای اجرای صیغه طلاق گرفته باشد.

روند طی شدن مراحل طلاق در صورت حضور وکیل یا مشاوره خانواده و طلاق

 1. اگر به یک وکیل وکالت داده باشید نیازی به حضور زن و مرد در دادگاه نیست.
 2. اگر طلاق توافقی باشد توافقات زن و مرد توسط وکیل طلاق صورت جلسه و حکم برای آن صادر می شود و به این ترتیب کمترین زمان ممکن را از افراد خواهد گرفت.
 3. همینطور وکیل می تواند در جلسات مشاوره یا داوری به جای مرد یا زن حضور یابد.
 4. در صورت به کارگیری راهنمایی های وکیل یا مشاور زمان فرآیند طلاق به حداقل ممکن کاهش می یابد.
 5. در حین اجرای صیغه طلاق هم حضور وکیل کافی است و نیازی به حضور زن و مرد نیست.

نکات مهم در مشاوره طلاق

گروه حقوقی ساوا اپ با ارائه مشاوره طلاق زیر نظر وکلای پایه یک دادگستری بستری مناسب برای حل مشکلات حقوقی اشخاص در این زمینه آماده کرده.

اهمیت مشاوره حقوقی خانواده

در کشورهای قانونمند و قانون مدار به منظور صیانت از کیان خانواده، مشاوره حقوقی خانواده با کارشناسان خانواده از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد.

متاسفانه در کشور ما یحتمل در بعضی کشورها مشابه، اشخاص ( زوجین ) بعد از بروز مشکلات عدیده خانوادگی و طرح اختلاف در دادگاه خانواده با کیفیت تقدیم دادخواست، احساس نیاز به مشاور حقوقی خانواده یا کارشناس خبره حقوقی را می کند كه گاهی به علت فوت وقت و نتیجتا عمق و وسعت اختلاف، کارسازی مشاوره صورت گرفته چندان مطلوب نخواهد بود.

لذا، پیشنهاد می شود اشخاص در بدو نیاز به مشاور حقوقی خانواده در زمینه های خانوادگی و حقوقی اهتمام لازم جهت استفاده از خدمات فوق را کرده تا در صورت روبروه با مشکل مناسب ترین تصمیم را اتخاذ کنند. بدیهی است در صورت بقاء اختلاف و نیاز به حضور در محاکم خانواده مناسب ترین راهکار را جهت راهگشایی دریافت کنند.

حقوق خانواده چیست؟

بدیهی است حقوق خانواده، از زیر مجموعه های حقوق خصوصی بوده كه به منظور شناخت حقوق می باشد. از این رو مجموعه باید ها و نبایدها ( قواعد و مقررات) كه ناظر به تنظیم روابط بوده و به صرف صیانت از کیان خانواده تدوین گردیده را حقوق خانواده می نامند.

خانواده مهمترین نهاد اجتماعی است و بنیان هر جامعه ای را تشکیل می دهد. بدون شک روابط خانوادگی بدوا مبنای ارزش های اخلاقی، گفتاری، رفتاری و غیره تنظیم می شود. لهذا روابط خانوادگی هم دارای اصولی بوده و بسان هر پدیده اجتماعی مقید به قوانین و مقررات مدون و جامعی است كه با ترسیم حقوق زوجین برای ایشان هویدا می کند.

حقوق و تکالیف زن و مرد

به دنبال جاری شدن عقد شرعی و قانونی و به دنبال تحقق ازدواج و رابطه همسری، وظایف و تعهداتی برای طرفین ( زن و شوهر) ایجاد می شود. طبق ماده 1102 قانون مدنی همین كه نکاح به صورت صحیح واقع شد، روابط زوجیت بین طرفین واقع می شود و همینطور حقوق و تکالیف زوجین در مقابل همدیگر برقرار می شود.

پس حقوق و تکالیف زوجین از آثار نکاح محسوب می شود به همین دلیل به محض وقوع عقد و بدون دخالت اراده زوجین و قهرا بر نکاح مترتب می شود. به گفته مشاوره حقوقی خانواده حقوق و تکالیف زوجین را چنین می توان تقسیم بندی کرد :

مهریه چیست؟

منظور از مهریه چیزی است كه در زمان انعقاد نکاح در سند رسمی ازدواج مرد متعهد به پرداخت آن به همسر خود خواهد شد. مهریه می تواند سكه و طلا، پول نقد، اموال منقول و غیر منقول و... باشد. به صورت کلی مهریه باید چیزی باشد كه در میان مسلمانان دارای مالیت بوده و کاملا مشخص و واضح باشد. معمولا در زمان طلاق، مطالبه مهریه می شود به همین علت خیلی از افراد آن را مانعی برای طلاق می دانند. علاوه بر این مهریه پس از طلاق می تواند زندگی زن را از لحاظ مالی تامین کند.

ضرورت مراجعه به مشاور حقوقی مهریه چیست؟

امروزه علاوه بر مشاوره حقوقی حضوری افراد می توانند از مشاوره حقوقی تلفنی مهریه و مشاوره آنلاین هم بهره مند شوند. به صورت کلی مراجعه به مشاور حقوقی مهریه در زمان طلاق بسیار اهمیت دارد، چون افزایش شدید تورم موجب شده كه مهریه هایی كه به پول رایج ایران می باشند به میزان زیادی ارزش خود را از دست بدهند و هنگامی كه زن پس از چندین سال بخواهد برای درخواست مهریه تقاضا دهد مبلغ ناچیزی به او تعلق گیرد كه اصلا با عدل و انصاف سازگار نیست.

اما در صورتی که زن پیش از اقدام برای دریافت مهریه از مشاوره حقوقی آنلاین مهریه استفاده کند می تواند با آگاهی بیشتری این قضیه را دنبال کند و حق و حقوق خود دست یابد. علاوه بر این زوجین بسیاری وجود دارند كه در دریافت یا پرداخت مهریه دچار اختلاف و مشکلات خانوادگی شده اند و به علت عدم اطلاع کافی از قانون مهریه و مراحلی كه باید طی کنند سرگردان می باشند و پرونده هایی نا به سامان دارند. اگر در صورتی که از مشاوره حقوقی رایگان مهریه استفاده کنند راحت تر می توانند مشکلات خود را حل کنند.

مشاوره حقوقی مهریه چه زمانی کاربرد دارد؟

بر خلاف تصور بسیاری از افراد كه فکر می کنند مشاوره حقوقی آنلاین مهریه تنها مخصوص زمان طلاق و گرفتن مهریه است، از راهکارها و توصیه های بسیار عالی این مشاوران از همان آغاز زندگی مشترک هم می تواند بهره مند شد. در واقع با توصیه هایی كه این مشاورین حقوقی ارائه می دهند می توان در هر مرحله ای از زندگی مشترک از خیلی از اختلافات و اتفاقات جلوگیری کرد.

مشاوران حقوقی آنلاین چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

امروزه مشاوره حقوقی رایگان مهریه توسط وب سایت های مختلفی ارائه می شود اما مشاوره حقوقی آنلاین مناسب باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشند كه از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره داشت:

مشاوره حقوقی آنلاین مهریه چه مزایایی دارد؟

مشاوران حقوقی حضوری معمولا به سختی وقت می دهند و نمی توان در اصرع وقت برای رفع مشکلات خود به آن ها مراجعه کرد. از طرفی معمولا هزینه سنگینی دارند و باید ساعت ها در ترافیک معطل شد تا بتوان به دفاتر حقوقی این افراد دسترسی پیدا کرد. اما با مراجعه به مشاوره حقوقی تلفنی مهریه می توان در هر زمان و مکانی به این مشاوران دسترسی پیدا کرد و با صرف هزینه کمتری از خدمات بی نظیر آن ها استفاده کرد.

یکی از خدماتی كه سامانه ساوا اپ در اختیار دریافت کنندگان خدمات حقوقی خود قرار می دهد مشاوره حقوقی خانواده كه یکی از مهمترین و پرکاربردترین بخش های مشاوره حقوقی تلفنی محسوب می شود. شما به عنوان دریافت کننده خدمات حقوقی می توانید از هر یک از مشاوران حقوقی خانواده سامانه به نحو تخصصی مشاوره دریافت کنید.

مشاوران حقوقی خانواده ساوا اپ كه اسامی آن ها در این بخش درج شده به نحو تخصصی در زمینه خانواده فعالیت می کنند و هر سوالی كه در زمینه حقوق خانواده داشته باشید می توانید از آن ها مشاوره دریافت کنید و به پاسخ سوالتان برسید. جهت مشاوره حقوقی خانواده تلفنی می بایست ابتدا بر اساس نیازتان كه به مشاوره نیم ساعته نیاز دارید یا یک ساعته بر روی هریک از گزینه های بالا کلیک کنید و سپس با تعدادی از اسامی مشاوران و حق المشاوره های آن ها و رزومه هایشان روبرو خواهید شد و پس از بررسی سوابق مشاوران و هزینه های تعرفه شده می توانید به انتخاب هریک از آن ها اقدام کنید و منتظر تماس پشتیبانی جهت اتصال شما و مشاور مورد نظرتان باشید.

مشاوره حقوقی خانواده تخصصی در سامانه ساوا اپ یکی از خدمات ارزنده سامانه برای کمک به شما عزیزان است كه بدون نیاز به خارج شدن از منزل زمانی كه نیاز به مشاوره حقوقی خانواده دارید بتوانید بدون دردسر نیازتان را برآورده سازید و در لحظه به نحو آنی و به علت ناآگاهی حقوقی دست به کاری نزنید كه حقوق قانونیتان تضعیف شود. ساوا اپ در صفحه مشاوره حقوقی خانواده تلفنی خود به همه تماسهای شما پاسخ گو خواهد بود و در این مسیر در کنار شما است.

در زیر به بعضی از سوال های شما در خصوص مشاوره حقوقی خانواده تخصصی پاسخ داده ایم درصورت نیاز ملاحظه کنید:

آیا این امکان وجود دارد كه اول مشاوره بگیریم بعد هزینه را پرداخت کنیم؟

خیر چنین امکانی وجود ندارد و تا زمانی كه مشاوره پرداخت نشود پشتیبان جهت هماهنگی اقدام نخواهد کرد.

آیا مشاور حقوقی خانواده ساوا اپ تجربه عملی در پرونده های خانواده را دارد؟

بله. اکثریت مشاوران ما وکیل و بعضی از آن ها کاراموز وکالت می باشند و اکثریت افرادی كه در این بخش اسامی آن ها را مشاهده می کنید به نحو تخصصی در زمینه خانواده فعالیت می کنند و شما می توانید با بررسی سوابق آن ها هریک را كه خواستید انتخاب کنید.

آیا می توان صد در صد بر اساس اظهارات مشاوران حقوقی خانواده سامانه عمل کرد؟

اظهارات مشاوران ما نظرات آن ها بر مبنای مندرجات قانون و تجربه عملیشان است و امکان دارد نظر هریک از مشاوران در خصوص نحوه عملکرد هم متفاوت باشد پس شما می توانید نظر چند مشاور را دریافت و سپس از طریق هریک از آن ها كه از مشاوره شان راضی بودید، اقدام کنید.

در صورتی که از مشاوره حقوقی خانواده تلفنی ساوا اپ رضایت نداشتیم چه کنیم؟

با اعلام نظر خود به واحد پشتیبانی می توانید مبلغ واریزی را دریافت کنید یا در صورت تایید موضوع از سوی پشتیبانی می توانید از مشاوران دیگر مجموعه مشاوره دریافت کنید.

آیا مشاوران شما از حیث رتبه باهم برابر می باشند؟

قطعا خیر و بعضی از آن ها بر اساس نحوه عملکرد و رفتار و پاسخ گویی و رضایت دریافت کنندگان خدمات نسبت به دیگران برتری خواهند داشت كه می توانید بر اساس نظرسنجی دیگران و یا کمک گرفتن از پشتیبانی به انتخاب آن ها بپردازید.

برای دریافت مشاوره حقوقی - مشاوره کیفری، خانواده و ...از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با ما تماس بگیرید و مشاوره حقوقی تلفنی، آنلاین و حضوری دریافت کنید. ما در کنار شما هستیم تا بتوانید با آگاهی کامل مسائل اینچنینی را پشت سر بگذارد و حق و حقوقتان به هیچ وجه ضایع نشود. مشاورین ما دارای تجربه کاری بسیار بالا و قدرتمند هستند تا بتوانند اطمینان شما را در همه مراحل ثبت کنند. در نهایت اشاره می کنیم که در ساوا اپ امکان دریافت خدمات مشاوره به همراه وکیل نیز امکان پذیر است. برای دریافت جزئیات بیشتر مثل قیمت و ... تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید.

منتشر شده در 09 مرداد 1402
دسته‌ها: لندینگ پیج
برچسب‌ها: مشاوره طلاق

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر راجع به این موضوع
مشاوران حقوقی ساوا شبانه روز در کنار شما هستند

Generic placeholder image
پرسش:

Generic placeholder image
پاسخ: